ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA NARODOWĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ
W DNIU 7 PAŹDZIERNIKA
Dobiegają końca obchody setnej rocznicy objawień Maryi w Fatimie i sto czterdziestej rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Matka Boża prosiła nas, abyśmy gorliwie modlili się na różańcu.
Realizując Jej wolę, pragniemy podjąć ten szczególny wysiłek, włączając się w „Różaniec do granic”, który będzie odmawiany 7 października br. Tego dnia, w całej Polsce, w wyznaczonych kościołach, sprawowana będzie Msza Święta o godzinie 11.00, zaś o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa wzdłuż granic naszej Ojczyzny.
Pragnę zaprosić każdego z Was do stanięcia ponad wszelkimi podziałami. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie za nasze rodziny, nasz naród i za cały świat. Zachęcam kapłanów, siostry zakonne i was, drodzy Bracia i Siostry, abyśmy jak jedna rodzina stanęli z różańcem w dłoniach wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy.
Główne uroczystości tego dnia odbędą się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na gdańskim Przymorzu o godz. 11.00.
Zachęcając do włączenia się w tę inicjatywę, z serca wszystkim błogosławię.
/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański
W naszym Dekanacie kościołami stacyjnymi są parafie w Orłowie, Redłowie i Małym Kacku. Nasza parafia pragnie włączyć się w tę inicjatywę poprzez udział w parafii Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowie.
Program:
10:30 - Konferencja
11:00 - Msza Święta i 15 minutowa medytacja na temat tajemnic różańcowych i przeście na Molow Orłowie
14:00 - Rozpoczęcie Różańca i odmówienie czterech części
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej narodowej modlitwie.